אודות

שמי  זהבה חן- טוריאל, מחברת הספר 'הנשים של טרואל'.

זהו ספר הביכורים שלי,  שנכתב כרומן היסטורי.

ההשראה לכתיבתו היה יומן קצר שכתב אבי בסמוך לפטירתו, המתעד את קורות משפחתו ותיאור התרבות הספניולית בקהילתו.

הסיפור כתוב מנקודת מבטן של ארבע נשים (  her-story ) בארבע תחנות גיאוגרפיות והיסטוריות שונות: טרואל ואלבארסין בספרד, ביון בדרום צרפת, האי רודוס ומילאס בתורכיה.

ארבע הנשים קשורות זו לזו קשר גניאולוגי, כל אחת מהן מספרת את סיפורה המרתק, באמצעות הנשים שהשפיעו על חייה. כל אישה, שוזרת ומוסיפה משלה לפסיפס החיים התרבותי עד שכמעט ניתן לחוש את הטעמים, הניחוחות, המנהגים והצלילים של תרבות הלאדינו מתעוררים לתחייה.

הסיפור מבוסס על אירועים היסטוריים אמיתיים מתקופת גירוש ספרד ועד ערב העלייה למדינת ישראל עם הקמתה. אירועים היסטוריים, אשר בחלקם פחות מוכרים לציבור הרחב שאומתו ונכתבו לאחר תחקיר מעמיק.

בבלוג זה, אביא את הסיפורים מאחורי הסיפור, מידע הסטורי רלוונטי, סיפורים נוספים מפי הדמויות, שירים, מתכונים, פתגמים, מטבעות לשון בלאדינו, וכמובן תמונות וסירטונים להמחשה.

הספר ' הנשים של טרואל', נמצא בהפקה ובקרוב יצא לאור.

מעט עלי:

בוגרת לימודי היסטוריה של המזרח התיכון ואפריקה ( אוניברסיטת תל אביב), מחזיקה בתואר שני במדעי היהדות בדגש על לימודי האישה,  בוגרת מכון מנדל למנהיגות חינוכית במסלול של מלווים פילוסופים לתכניות חינוך, למדתי השנה באמצעות תכנית 'ברוקדייל', לאדינו וגיניאולוגיה ספרדית במרכז סלטי באוניברסיטת בר אילן.

במקצועי, מנהלת מרכז מנהיגות אזרחית במכון לאיכות השלטון.

כותבת באינטרנט, מספר שנים, בלוג בדה- מרקר קפה בשם 'אתיקה אזרחית', במטרה להעלות את המודעות לחשיבותם של ערכים אזרחיים ושלטוניים כמו דמוקרטיה, אתיקה, אחריות ומעורבות אזרחית ואיכות שלטון.

מקווה שתמצאו עניין בספר, במידע ובחומרים שאכניס כאן באתר.

שלכם,

זהבה

*צילום, אורי חן