הבנקאית מנאפולי- סיפורה של בנבנידה אברבנאל

הבנקאית מנאפולי/ זהבה חן טוריאל

ז’אנר: פרוזה, רומן היסטורי

הוצאה: ספרי ניב

ישראל 1980 – עקב אהבה נכזבת ולאחר מות אביה מחליטה ברכה אברבנאל – חוקרת אומנות הרנסנס ומומחית ביצירותיו של אניולו ברונזינו, אומן החצר של בית מדיצ’י, בתם של שורדי שואה מסלוניקי ומפירנצה – לנסוע לפירנצה כדי לפענח את הסודות שאפפו את חייה. במהלך מחקר חובק עולם היא מגלה את שורשיה וחוקרת את סיפורה של בנבנידה אברבנאל, שקשורה אליה בקשרים עמוקים. המסע של ברכה הוא מסע של גילוי, בו נשזרים מתח, דרמה, דמויות מרתקות ואהבה חדשה.

נאפולי 1534 – כארבעים שנים חלפו מגירוש ספרד ומהיום שבו בנבנידה אברבנאל, אחייניתו וכלתו של דון יצחק אברבנאל, הגיעה עם משפחתה לממלכת נאפולי. קסמה האישי, השכלתה ועוצמתה הכלכלית הופכים אותה לאישה היהודייה החשובה ביותר בממלכות נאפולי, פירנצה ופררה.

הבנקאית מנאפולי הוא רומן היסטורי מרתק על הישרדות ותקומה, על בוגדנות ונאמנות, על ייאוש ותקווה, על בדידות ומשפחה ועל חברות ואהבה, סיפור המעלה מנבכי ההיסטוריה את אחת הנשים היהודיות המשפיעות במאה ה-16, דמות שהיא חלק חשוב בפאזל של עברנו.

זהבה חן-טוריאל, מחברת “הנשים של טרואל”, “אגדה ספרדית” ו”הבנקאית מנאפולי”, מעלה בקדמת הבמה את סיפורן של הנשים היהודיות ממגורשי ואנוסי ספרד ופורטוגל ומספרת לנו מחדש את הסיפור שלנו.

מחיר ספר: 50 ₪ +15 דמי משלוח בדואר רשום

לרכישה ישירה של ספר מודפס, בווטסאפ ובביט : 0523639863

לרכישה ישירה של ספר מודפס או דיגיטלי, בהוצאת “ספרי ניב”.

לסירטון בפייסבוק: פרופ’ רויטל רפאל לווינטה משוחחת עם זהבה חן טוריאל על ספרה “הבנקאית מנאפולי” ועל המיוחד ועל המאתגר ברומן ההיסטורי.

לימור בלל, סוקרת ספרים כותבת: “אהלן חברים, לכבוד יום האישה הבינלאומי אני רוצה להמליץ לכן על רומן היסטורי נפלא ומרתק החושף עוד נדבך בהיסטוריה של ממלכת ספרד ואת סיפורה של אחת הנשים היהודיות המשפיעות במאה השש-עשרה, דמותה העוצמתית של בנבנידה אברבנאל היא אחת הדמויות המהוות השראה לנשים חזקות לאורך כל ההיסטוריה.”

רינה דניב, סוקרת ספרים כותבת: “ספור מרתק לכל אוהבי ההסטוריה ומי שמשפחתו מארצות אלה ספרד/פורטוגל /יון.ממליצה בחום”

הסקרן- “דף יוצר למען סופרים:ספר זה הוא השלישי במספר של זהבה חן טוריאל, העושה עבודת קודש בהעלאת מורשת יהודי ספרד בכלל ובהעצמת הדמויות הנשיות מיהודי ספרד בפרט ועל כך חזק וברוך.

טל אלימלך: “לא יכולתי להניח את הספר! קראתי אותו במהלך כל אחר הצהרים. כל כך נהניתי. ממש מחייה את העבר, מוליך ברחבי אירופה לאור הסיפורים ומציב את הדמויות מן העבר ממש למול עינינו. גירוש יהדות ספרד ופורטוגל נשזר, כמו בחיינו, אל ימינו אלה. ליום הזכרון הבינלאומי לשואה, הספר קושר את הכל בעבותות אהבה והשרדות למרות הכל. אמרתי שנהניתי ביותר? כן. אמרתי! נפלא! מומלץ בחום!”

רוני ארניה, מנכ”ל מרכז מורשת שאלוניקי ויוון שגם תמך בספר: “זהבה קרידה תודה מקרב לב שאיפשרת לי באמצעות הספר לבקר במקומות שלא הצלחתי להגיע אליהם בגלל הקורונה הזאת ! איפשרת לי טיול מרגש, מלמד וחוויתי מאד. תודה רבה קרידה.”

להמלצות נוספות נא ללחוץ כאן>>

את הספר המודפס ניתן לרכוש גם ב”מרכז למורשת יהדות שאלוניקי ויוון”, מוזיאון “אנו”, ספרי ניב ובחנויות האינטרנטיות בגירסה דיגיטלית ובכל האפליקציות הקריאה.

BENVENIDA ABRAVANEL

לספרים נוספים: